Головна » 2012 » Лютий » 29 » Як робити гарні макрознімки з iPhone
16:49
Як робити гарні макрознімки з iPhone
imore_photography_macro-620x310 
Життя повне маленьких і цікавих речей - квітів, комах, крихітних пальчиків вашого малюка - і такі речі гріх не зафіксувати. Як ви вже здогадалися, напевно, мова піде про макро. Макро означає просто фотографію, зроблену на близькій відстані. Чи не наближену, а просто таку, де об'єктив знаходиться фізично близько до об'єкту фото.Але ключовими параметрами при такій зйомці навіть на iPhone виступають фокус, світло, композиція і хороша позиція об'єкта.

Раніше ми вже писали про те, як зробити хороше портретне фото з iPhone, тепер поговоримо про інше вигляді фото.

Дотримуйся дистанції
 

Макрозйомка за своїм визначенням не означає те, що ви можете наближатися до об'єкта фото так близько, як хочете. Якщо ви будете фотографувати занадто близько, лінза не зможе зловити фокус. Я не знаю точну відстань, але орієнтовна мінімальна відстань для фокуса лінзи iPhone становить десь 10 см.

Використовуйте блокування автоекспозиції / автофокусування (AE / AF)
photo1-620x413 

Як часто ви намагалися зосередитися на об'єкті тільки через те, що об'єктив дражнив вас втратою фокусу або ж міняв його в той час, як ви займалися вдосконаленням композиції? У роботі з макрофотографій корисно використовувати приховані блокування AE / AF.

Блокування AE / AF фіксує фокус і експозицію таким чином, що ви може робити знімки не переживаючи, що який-небудь з цих параметрів злетить. Щоб активувати її, просто затисніть пальцем екран в тому місці, в яке хочете помістити фокус, в час, коли пульсує синій квадрат. Коли ви відпустите палець, у нижній частині екрана буде написано, що AE / AF заблоковані.

Я рекомендую завжди використовувати цю функцію при створенні макрознімки, але ще ви можете використовувати її в тих випадках, коли iPhone відмовляється ловити автофокус.

Не закривайте джерело світла
photo-11-620x465 

Світло - це найважливіший елемент для створення хорошої фотографії, але оскільки зйомка макрофото означає те, що ви наближаєтеся до свого об'єкту максимально близько, дуже легко випадково заблокувати джерело світла. Пам'ятайте про це і дайте своєму об'єкту максимум світла (тільки не прямих сонячних променів, як ми вже з'ясували в попередній статті). Іноді таке позиціонування поставить вас в незручне становище, але повірте мені, воно того варто.

Прагніть до невеликої глибині різкості
photo-22-620x465 

Можливо, ви вже чули про такі термінах як «боке» і «глибина різкості» щодо фотографій. Боке відноситься до тієї частини фотографії, яка знаходиться поза фокусом (точніше до якості тієї зони, яка знаходиться поза фокусом), і до діапазону фокуса, який визначається глибиною різкості. Фото з невеликою глибиною різкості означає те, що діапазон фокуса дуже малий. Найчастіше це виглядає дуже привабливо.

Отримання необхідної глибини різкості досягається поєднанням фокусної відстані, діафрагми і відстані до об'єкта. З iPhone єдине, що ми можемо контролювати, це дистанція, і чим ближче ви знаходитесь до області фокуса, тим менше глибина різкості.

Не забувайте і про те, що оточення і фон фотографії надають ключовий вплив на остаточне зображення. Якщо зібрати воєдино всі принципи, викладені вище, у вас має вийти не тільки хороше макрофото, та й просто будь-яка фотографія.
Переглядів: 883 | Додав: TeMka | Теги: Як робити гарні макрознімки з iPhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: